Rutin Bir Gün

Sevgili Öğrencimiz,

Virüsten dolayı evinden çıkmayıp sabır gösterdiğin için sana teşekkür ediyoruz. Geçici olan bu dönemde ailenin de aynı farklılığa uyum göstermeye çalıştığını lütfen unutma. Ailende ev-ofis şeklinde çalışmak zorunda olan kişiler varsa onlara işlerini yapabilmeleri için anlayışla destek olmalısın. Bu süreçte kendi sorumluluğunu üstlenmen çok önemli!

Hem sağlığını korumak hem de rutinlerini bozmamak amacıyla uyku düzenine dikkat etmelisin. Geç saatlere kadar uyanık kalıp sabah çok geç uyanmamalısın. Uyandığında yatağını toplamayı ve pijamalarını katlayıp yatağının üzerine bırakmayı unutma. Biliyoruz ki elimizi yüzümüzü yıkamak ve dişlerimizi fırçalamak en temel hijyen kurallarının başında gelir.

Güne başlamanın en güzel yolu sağlıklı bir kahvaltı yapmaktır. Ayrıca kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Kahvaltının hazırlanmasına, uygun sürede bitirilip toplanmasına yardımcı olabilirsin.

”Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.“ atasözünü duymuş muydun? Hele ki evde kaldığımız bu süreçte bol bol spor yapmalıyız. O zaman günlük olarak egzersiz yapmalısın.

Evet, kahvaltı ve sporla, zihnimizi ve bedenimizi çevrimiçi derse hazırladık. Öğretmenimizin verdiği çalışmaları yapmak harika olur değil mi? O zaman haydi masanın başına! Çevirimiçi dersleri kesinlikle çalışma masanda, gerekli hazırlıklarını yapmış şekilde takip etmelisin.

Okulumuzun Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi’nin hazırlayarak paylaştığı ”Bugün ne yapsak?“ etkinliğini uygulayarak zamanını etkin şekilde değerlendirebilirsin.

Öğretmenlerinle iletişim kurarak yaptığın tüm çalışmaları ve derslerle ilgili desteğe ihtiyaç duyduğun konuları paylaşabilir, ödev kontrollerini yaptırabilirsin.

Arta kalan zamanlarda yaratıcılığını kullanarak, yapmak istediğin etkinlikleri planlayıp uygulayabilirsin.

Biliyor musun, virüsten korunmanın en önemli ölçütlerinden biri de sağlıklı beslenmek. O yüzden öğünleri asla atlamamalıyız.

Akşam saatlerini her zaman olduğu gibi ailenle paylaşacağın ortak zamanlar şeklinde geçirip uyku hazırlıklarını yapmalı ve uyumadan önce kitabını okumalısın.

Unutma, anlayış karşılıklıdır ve yaşadığımız süreç hepimiz için yeni. Mümkün olduğunca kendi sorumluluğunu üstlenerek ailene destek olacağına güveniyor, seni çok seviyoruz.

Önerilen Yazılar

Diğer Yazılar

Menü